NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

19 października w naszej szkole uczniowie klas trzecich oddawali swoją krew w ramach akcji „Młoda krew ratuje życie. Błękitna krew”. Podzielili się oni zupełnie za darmo bezcenną „walutą”, która niekiedy może uratować czyjeś życie. Pomimo, że poza świadomością pomocy nie mają nic z tego, było ich bardzo dużo. Wielu stało w kolejce z dokumentami, żeby oddać komuś tak małą, a tak potrzebną „cząstkę siebie”. Zapytani o powód swojego działania często odpowiadali „chcę pomóc” albo „ona jest potrzebna innym o wiele bardziej niż mnie”. Część z nich przyszła z kolegami, koleżankami. Żadna z tych osób nie żałowała tego, że tu jest. Nie zniechęciła ich tona dokumentów do wypełnienia, ani często godziny czekania.  Jeden z dawców zapytany o potrzebę oddawania krwi powiedział coś takiego : „jeżeli my, młodzi teraz jej nie oddamy, to kto  zrobi to  za nas. Co jeśli kiedyś my będziemy jej potrzebować?”Te słowa dają dużo do myślenia.

Czytaj więcej: Bezcenne czerwone złoto

Nasza szkoła, choć pozornie niewielkich rozmiarów, jest w stanie pomieścić nie tylko naszą społeczność, ale i wielu gości! A pośród tych, co przychodzą tylko na chwilę, odnaleźć można przeróżne osoby. Od policjantów, starających się nam, młodzieży, pokazać, jak zachować się w skrajnej sytuacji, aż po organizatorów życia kulturalnego w naszym mieście!

17 października 2017 roku odwiedzili naszą szkołę organizatorzy corocznego festiwalu kina „offowego” Offeliada.  Wiktor Koliński oraz Damazy Gandurski starali się nam przybliżyć ideę tego wydarzenia, historię oraz przedstawić pewne przykłady tego, co na tej imprezie można zobaczyć.

Czytaj więcej: Offeliada nadchodzi!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium w Powiatowym konkursie pieśni patriotycznej i recytacji poezji. W kategorii recytacja poezji – I miejsce zajęła Lilianna Kłos z klasy 2F, która zaprezentowała utwór Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Ojczyzna chochołów”. Z kolei, w kategorii pieśń patriotyczna II miejsce wyśpiewał Adrian Jagiellicz z klasy 3d z piosenką „Mury” Jacka Kaczmarskiego, natomiast III miejsce zajęła Marianna Sytek z klasy 2d za wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem” Kasi Sawczuk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a za Liliannę, która reprezentować będzie naszą szkołę podczas etapu wojewódzkiego, trzymamy kciuki.

            17 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Mieliśmy możliwość zwiedzenia części uniwersytetu, a także wysłuchania wykładu doktora Bartłomieja Bzdęgi „Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo”.

Czytaj więcej: Nieprawdopodobnie o prawdopodobieństwie

Informujemy, że konsultacje z rodzicami odbędą się w czwartek, 26 października od godziny 18.00-19.00. Rodzice będą mogli uzyskać informacje o postępach w nauce swoich dzieci oraz spotkać się z wychowawcami i nauczycielami.

Podkategorie