NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

Zaczęło się od trzaskającego mrozu i śniegu na parkingu koło Piotra i Pawła, a skończyło pod jasno oświetloną choinką w centrum Berlina. Było aktywnie, ciekawie i zimno. Miał szczęście ten, kto założył ciepłe skarpety.

Czytaj więcej: Dla duszy i dla ciała...

W piątek, 1 grudnia klasy Ic i Id, pod wodzą p. prof. D. Bolińskiej i p. prof. J. Kaszyńskiej ruszyły do Poznania, gdzie na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza celebrowano 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej - Curie. W pierwszej części uroczystości wysłuchaliśmy wykładu pracownika naukowego UAM, członka Towarzystwa Marii Skłodowskiej - Curie w Hołdzie, dr. habilitowanego Tomasza Pospiesznego, będącego pasjonatem życia, pracy i osobowości Marii Skłodowskiej.

Czytaj więcej: Nieskalana sławą

W środę, 29 listopada odwiedził nas pan Piotr Wiśniewski, by w ramach 17. Międzynarodowego Konkursu Filmowego Watch Docs zaprezentować film pt.” Ikona”. Ten dokument  w reżyserii Wojciecha Kasperskiego pokazuje świat pacjentek syberyjskiego szpitala psychiatrycznego. Kasperskiemu udaje się wejść w mury szpitala i poznać codzienne życie chorych. Wprawdzie jest oddzielony od swoich bohaterek obiektywem kamery oraz szeregiem granic językowych, kulturowych i mentalnych, a mimo tylu różniących go od nich cech, potrafi spojrzeć na nie z otwartością i szacunkiem.

Czytaj więcej: Ikona

1  grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Kultury-Zamek w Poznaniu, gdzie trwa wystawa obrazów malarzy meksykańskich - słynnej Fridy Kahlo, jej męża Diego Rivery oraz artystów polskiego pochodzenia, którzy utrzymywali z nimi bliskie relacje (Berenice Kolko i Fanny Rabel). Licealiści wzięli udział w lekcji muzealnej. Szczegółowo analizowali i interpretowali obrazy z pomocą przewodniczki. Mieli możliwość obejrzenia fantastycznych dzieł z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, jak również krótkich filmów dokumentalnych, zdjęć, pokazu murali Rivery i kart z pamiętnika Kahlo.

Czytaj więcej: Frida i Diego - polski kontekst

 

 

Po raz kolejny wspieramy Potrzebujących! W tym roku zaopiekujemy się pięcioosobową rodziną, w skład której wchodzą: m.in. trzyletnia Matylda oraz sześcioletnia Marietta - oczko w głowie nie tylko swoich bliskich i przyjaciół, ale od teraz również nasze.

Czytaj więcej: Przyłącz się do akcji wolontariuszy z "Piętnastki"!

Podkategorie