NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

29 września 2017r.  odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie koła filmowego. Jak zawsze dotyczyło ono jednego z wielkich dzieł światowej kinematografii. Tym razem uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Manchester by the sea” w reżyserii Kennetha Lonergana.
Na początku spotkania opiekun - p. Agnieszka Nowakowska, wprowadziła nas w problematykę filmu, zwracając uwagę uczniów na najważniejsze motywy i sceny. Następnie odbyła się projekcja filmu. Okazał się on być niezwykle poruszającym obrazem, który doskonale łączy komedię z dramatem. Autor ukazał nam trudną historię o stracie najbliższych, o bólu, o emocjach, które kryją się w najciemniejszych zakamarkach ludzkiej psychiki.

Wszystko to opowiedziano w bardzo poruszający sposób, mimo że każda trudna scena została przełamana humorem. Co ważne, film nie zostawił nikogo z poczuciem smutku - dał nadzieję na przyszłość, przekonał, że zawsze na nowo można odnaleźć sens życia. Po projekcji uczniowie zostali zapytani o wrażenia. Zauważyli m. in. , że „Manchester by the sea”to film o tym, że pod postawą rezygnacji i agresji mogą skrywać się wyrzuty sumienia i nawet jeśli nie potrafimy cierpiącym osobom pomóc,  możemy starać się je zrozumieć. Ponadto twórcy filmu przekonują, że nie ma błędów niewybaczalnych lub, że można wybaczyć błędy niewybaczalne – pod warunkiem, że szczerze się ich żałuje i głęboki przecierpi ich konsekwencje.

Okazało się, że p. A. Nowakowska po raz kolejny nie zawiodła - wybrała obraz, który wprawił w zachwyt wszystkich zgromadzonych.
Zapraszamy na kolejne projekcje!

Natalia Lampka (3F)