NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 
 

W dniach 17-18 kwietnia grupa drugoklasistów z rozszerzonej geografii oraz klasy 2g wybrała się na wycieczkę do Międzyrzecza. Swoją przygodę z województwem lubuskim rozpoczęliśmy od zapoznania się z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Spacer przez sieć podziemnych korytarzy, czasem w zupełnej ciemności, przynosił wiele emocji. Dodatkowo trafiliśmy na świetnego przewodnika, który zachwycił nas swoim sposobem opowiadania oraz poczuciem humoru.

Pobyt na wycieczce uzmysłowił nam, jak bardzo brakowało nam zwykłego lenistwa w sielankowej okolicy, a także przestrzegł, by nigdy więcej nie grać w podchody chłopacy na dziewczyny. Płeć męska na siłę próbowała utrudnić nam grę, rysując strzałki we wszystkich możliwych kierunkach. Jednak nawet to nie mogło zepsuć nam zabawy.

Kulminacyjnym momentem wyjazdu był spływ kajakowy, trwający 7 godzin. Ta aktywna forma wypoczynku okazała się niesamowitą przygodą, w której nie przeszkadzały nam nawet poparzenia słoneczne. Po początkowych problemach w zapanowaniu nad kajakiem, ostatecznie prawie wszyscy dopłynęliśmy do celu bez wywrotki. Jedynym wyjątkiem był nasz ratownik, który przecenił własne siły i wpadł do wody.

Mamy nadzieję że to nie był ostatni wyjazd tego typu i z niecierpliwością czekamy na następne.

splyw (2)
splyw (3)
splyw (4)
splyw (1)