NEWSY, czyli aktualności ze szkolnego podwórka

NEWS!                NEWS!                 NEWS!                NEWS!                NEWS!               NEWS! 
 
 

Aktualności

W piątek 27 kwietnia w sali sportowej naszego liceum  odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Zakończyli oni naukę w liceum i stali się absolwentami szkoły. Pożegnanie starszych kolegów, utrzymane w konwencji marynistycznej,  przygotowane przez drugoklasistów poprowadzili Aneta oraz Michał. Do motywu przewodniego nawiązywały oficjalne przemówienia: pani dyrektor - Róży Grabowskiej, zaproszonych gości oraz uczniów, a także wystrój sali, stroje prowadzących i  upominki, którymi absolwenci zostali obdarowani. W ich imieniu podziękował za naukę i troskę Bartosz Trzybiński. W imieniu drugoklasistów, pożegnał maturzystów Jakub Krzymiński. Uhonorowani zostali także uczniowie, którzy w ciągu trzech lat nauki wyróżnili się wynikami i sukcesami w konkursach oraz zawodach sportowych. Najwyższą średnią - 5,83 wypracowała Ania Jarecka, która, oprócz nagród rzeczowych od Rady Rodziców i Wyższej Szkoły Bankowej otrzymała medal Unus Optimus Dobrava. Najlepszym sportowcem został Piotr Leśniczak.  Uroczystość uświetniły także występy artystyczne: Macieja Rembikowskiego, Lilianny Kłos oraz prof. Aleksandra Schmidta.  Podczas uroczystości starsze Koleżanki z Koła Absolwentów uhonorowały również najsympatyczniejszych maturzystów: Zuzannę Siudzińską oraz Remigiusza Bagrowskiego. Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, obejrzeli pamiątkowe filmy z trzech lat edukacji i...

English for ICT - brawo Dąbrówka! 
 
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny doskonale wypadli w organizowanym przez PWSZ konkursie English for Information and Communications Technology. Wśród pięciu nagrodzonych laureatów konkursu znalazło się aż czworo reprezentantów Dąbrówki:
Dominik Czeski 1a (1. miejsce)
Alicja Miłoszewska 2a (2. miejsce)
Karolina Woźniak 2d (4. miejsce)
Jan Czeski 1a (5. miejsce).
 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

18 kwietnia 2018r. uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczyli w wyjeździe do Bydgoszczy. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć Exploseum. Po dawnej fabryce nitrogliceryny oprowadzali Nas przewodnicy przebrani za Alfreda Nobla i partyzanta. Później pojechaliśmy do centrum miasta, by odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie wtajemniczeni zostaliśmy w dzieje higieny oraz zabiegów pielęgnacyjnych.  Mogliśmy również wykonać swoje własne mydełko. Następnie udaliśmy się do Krainy Karmelu. W tym miejscu dowiedzieliśmy się,  z czego i w jaki sposób wyrabiane są lizaki oraz cukierki. Mieliśmy także szansę zrobić oryginalną pamiątkę z Bydgoszczy w postaci własnoręcznie wykonanego lizaczka.

 

W dniach 17-18 kwietnia grupa drugoklasistów z rozszerzonej geografii oraz klasy 2g wybrała się na wycieczkę do Międzyrzecza. Swoją przygodę z województwem lubuskim rozpoczęliśmy od zapoznania się z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym. Spacer przez sieć podziemnych korytarzy, czasem w zupełnej ciemności, przynosił wiele emocji. Dodatkowo trafiliśmy na świetnego przewodnika, który zachwycił nas swoim sposobem opowiadania oraz poczuciem humoru.

W przeprowadzonym 18 kwietnia  etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczennica Joanna Banaszak zajęła I miejsce natomiast Mateusz Wesołowski IV miejsce.Dodatkowo Joanna Banaszak będzie reprezentowała naszą Szkołę i Archidiecezję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 4 - 5 czerwca.

***

W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka uczeń z kl.2a Jakub Małkowski za bardzo dobry wynik otrzymał dyplom i nagrodę książkową a Adrian Malanowski,Szymon Sydorowicz, Antoni Borowski, Małgorzata Kruszka, Kinga Roszak, Roksana Krysztofiak, Jeremi Herwart, Jan Kozłowski i Maciej Dolatkowski dyplomy wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

***

Dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Małgosia Kruszka, Natalia Rządzińska i Alicja Miłoszewska (2a) oraz Karolina Biniecka, Kasia Matysiak i Jakub Krzemiński(2f) popisały się ogromną wiedzą na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego i w XVII edycji Powiatowego Konkursu Wielkie Rocznice, który odbył się 2o kwietnia  zajęły miejsca na podium.
Ala, Małgosia i Natalia zajęły pierwsze miejsce, natomiast Kasia, Karolina i Jakub - trzecie.
Gratulujemy ogromnej wiedzy i sukcesu!

Podkategorie