Szkolne Koło Wolontariatu zostało założone w  2011 przez panią prof. Agatę Basińską. Już w pierwszym roku swojej działalności odniosło sukces w  konkursie "Pomocna / Niewidzialna Dłoń", organizowanym przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, zdobywając trzecie miejsce wśród kół Archidiecezji.

W kolejnym roku szkolnym nasze Koło jeszcze poprawiło ten rezultat, wspinając się o jedno "oczko" wyżej i zdobywając drugie miejsce. Laury te są niewątpliwie zasłużone, ponieważ wolontariusze naszej szkoły to ludzie rzeczywiście oddani sprawie i pracowici. 

 

  • AKTUALNE DZIAŁANIA WOLONTARIATU 2014/2015

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALNE DZIAŁANIA WOLONTARIATU 2013/2014

Pomoc dla Damiana

W tym roku szkolnym pierwszym  działaniem SKW było zorganizowanie pomocy dla naszego nowego kolegi Damiana. Wolontariusze sprzedawali w szkole ciasto domowego wypieku. Za pozyskane w ten sposób środki zakupiliśmy m.in. dyktafon, który pomoże Damianowi w nauce.

 


 

Pomoc dla Izy

W dniu 20.11 w szkole odbyła się sprzedaż ręcznie wykonanej biżuterii. Całkowity dochód przeznaczony został na zakup protezy dla chorej Izy. Iza jest podopieczną wolontariatu w Niechanowie.

 


 

Kwesta na rzecz poszkodowanych na Filipinach.

W dniach 25 i 27 listopada nasi wolontariusze, kwestując na ulicach miasta, wsparli akcję Caritasu, której celem była zbiórka funduszy na rzecz poszkodowanych w kataklizmie Filipińczyków.

 


 

Współpraca z Fundacją Feniks.

Już drugi rok współpracujemy z Fundacją Feniks. Kwestujemy na rzecz ubogich rodzin, często dotkniętych jeszcze nieuleczalną chorobą któregoś z ich członków. Tym razem spotkaliśmy się też z p. Anną Borowiak, która opowiedziała nam o samej fundacji jak i jej podopiecznych.

 

skw.2013.a 006
skw.2013.a 003
skw.2013.a 004
skw.2013.a 002
skw.2013.a 001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

DZIAŁANIA WOLONTARIATU 2012/2013

Oto lista działań zrealizowanych w roku szkolnym 2012 / 2013

1. Przygotowanie warsztatów dotyczących praw człowieka oraz systematyczne ich przeprowadzanie na lekcjach wychowawczych w poszczególnych klasach.

2. Nawiązanie współpracy z Oddziałem Paliatywnym w szpitalu na ul. Św. Jana, odwiedziny chorych, dotrzymywanie im towarzystwa.

3. Zorganizowanie akcji  "Jesteś potrzebny" - celem akcji jest objęcie opieką osoby starsze i samotne lub schorowane, odwiedzanie ich w domach i pomoc w czynnościach domowych oraz dotrzymywanie im towarzystwa.

4. Zorganizowanie warsztatów Stowarzyszenia „Razem” oraz przedstawienia „Zatańczysz ze mną?”

5. Przygotowanie akcji "Szlachetna Paczka", organizacja sprzedaży ciasta i zbiórki potrzebnych rzeczy, oraz pieniędzy na zakup laptopa.

6. Zbiórka i przekazanie darów dla Ośrodka Szkolno - Wychowawczego na ul. Żwirki i Wigury .

7. Przygotowanie i przeprowadzenie akcji „Słodycz Wolontariusza” – zbiórka słodyczy dla PCK.

8. Nawiązanie współpracy z Kołem Wolontariatu przy Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

9. Nawiązanie współpracy z Fundacją "Feniks" Anny Borowiak - młodzież dwukrotnie kwestowała na ulicach miasta i dwukrotnie przy gnieźnieńskim stadionie żużlowym na rzecz podopiecznych fundacji.

10. Włączenie się do międzynarodowej akcji "Red Hand Day"  - Dzień Dziecka Żołnierza (12. 02) - przekazaliśmy 525 czerwonych "rąk" do fundacji "War Child", skąd przekazano je dalej do siedziby ONZ.

11. Przeprowadzenie kwesty ulicznej "Podaruj Dzieciom Pisankę" na rzecz dzieci z ubogich rodzin.

12. Przeprowadzenie akcji "Marzycielska poczta - napisano łącznie 240 listów, które przekazane zostały dwojgu chorym dzieciom.

13. Przeprowadzenie szkolnej zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt - zebrano karmę, koce i ręczniki, które przekazane zostały schronisku.

14. Sprzedaż książeczek "Matmuj się" na rzecz Fundacji Jaśka Meli - sprzedano łącznie 254 książeczki, dochód przekazany został fundacji.