Puk, puk, to ja Wasz Dawno Nieoglądany Prostaczek. Obudziłem się ze snu zimowego, bo już Lecą żurawie i gęsi, i wrony. Lecą i dzioby drą. Znak to niechybny, że wiosna idzie. Ale ja Prostaczek wcale się na tę wiosnę nie cieszę. Nie w głowie mi wiosenne amory, na brutalne zachowania wobec Marzann też się nie piszę, bom z natury pokojowo do ludzi i Marzann nastawion, w dodatku mam alergię na rozmaite pylące elementy wiosennych okoliczności przyrody.

Zresztą nie rozumiem, po co ta wiosna, skoro mamy upały tej zimy. Nie dość, że młodzież roznegliżowana chodzi, do koszulek rozebrana, to jeszcze z tego gorąca, dziury w garderobie w okolicach kolan sobie wyszarpuje. Mało tego! Spodnie młodych ludzi kończą się dziesięć centymetrów nad kostką, a skarpetka kostki często nie sięga! I cóż, że styczeń czy luty w kalendarzu! Gorąco jest! Mało tego! Upał straszliwy jest. Anomalie jakieś klimatyczne się przytrafiają. Elninio, czy cóś???

Młodzi bowiem w tym roku spragnieni są nie tylko wiedzy, ale i wody! Do Krynic Mineralnych podążają, sklepik na przerwach okupują, plastikowe butle nabywają i hektolitrami wodę żłopią. Jakby się przyjrzeć dokładniej zjawisku, to 90% populacji wodą i fejsbukiem żyje. W sumie ekologicznie i ekonomicznie. Dlaczego się więc czepiam? Z troski się czepiam! Obudziwszy się ze snu zimowego i zauważywszy zjawisko ze wszech miar interesujące, do skarbnicy Mądrości się udałem i rady zasięgnąłem u wujaszka Google. I się zaniepokoiłem. Mało tego! Wystraszyłem się! Bo wujaszek mi wyświetlił 220 000 wyników, że nadmiar wody może być nie tylko niebezpieczny, ale i zabić może. Ponoć już dwa wypadki takie były. I to nie dlatego, że na kogoś butelka mineralnej spadła. Takie to cztery zanotowano incydenty. Skoro trafia sie incydentalnie, nigdy nie wiesz, czy na Ciebie nie trafi.  Dlatego  Amatorom Wodnych Diet i Zdrowego Stylu Picia radziłbym wodną wstrzemięźliwość – dajcie odpocząć Waszym nerkom, moczowodom  i pęcherzom moczowym. Wszak już kolega Arystoteles radził zachowanie umiaru i rozsądku. Czego na wiosnę i nie tylko Wam życzy

PROSTACZEK.